header image
Kies een provincie
Kies een plaats
Hoe wilt u slapen?
Wat wilt u doen?
Wat wilt u eten?


Zoek direct
Evenementen kalender
mei 2012
Z M D W D V Z
29301 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Mijn Eropuit in Eigen Land
Gebruikersnaam

Wachtwoord
Wachtwoord onthouden



Klik hier indien u uw wachtwoord bent vergeten.
Heeft u nog geen account? Klik hier om er een te maken

Gebruik de knop hierboven om een lijst met alternatieven te bekijken of gebruik de onderstaande knoppen om door deze lijst met alternatieven te bladeren.

Geen vorigeGeen vorige
1 van 7

Zuiderzeemuseum - Enkhuizen

 
Museum, Galerie, TentoonstellingMuseum, Galerie, Tentoonstelling

Beschrijving

Vergrote afbeelding van Museum, Galerie, Tentoonstelling Zuiderzeemuseum in Enkhuizen

Winnaar Eropuit in Eigen Land Prijs 2010-2011 in de categorie "Leukste Uitje"

In 1932 sloot de Afsluitdijk de Zuiderzee af en kregen de twee binnenmeren de naam IJsselmeer en Markermeer; het gedeelte buiten de dijk hoorde voortaan bij de Waddenzee. Het Zuiderzeemuseum richt zich op de geschiedenis, actualiteit en toekomst van dit gebied. De thema’s water, ambacht en gemeenschappen staan centraal. In het buitenmuseum met historische gebouwen en het binnenmuseum met thematische tentoonstellingen wordt dit verhaal zichtbaar gemaakt. Erfgoed, beeldende kunst, fotografie en vormgeving spelen hierin een belangrijke rol.

Buitenmuseum

In het openluchtgedeelte van het museum staan authentieke panden uit het voormalige Zuiderzeegebied, zoals een kerk, een visrokerij, winkels en woonhuizen uit de omliggende vissersdorpen. Medewerkers en vrijwilligers tonen historische ambachten en het dagelijks leven van begin vorige eeuw. Een aantal presentaties biedt een moderne interpretatie van traditionele technieken, materialen en thema’s, zoals het touwproject van Christien Meindertsma naast de touwslagerij.

Binnenmuseum

Het binnenmuseum is de schatkamer van de Zuiderzee. Wisselende tentoonstellingen tonen de rijke collectie van het museum in een actuele context. Zo krijgt het Zuiderzeeverhaal ook vandaag betekenis. Met historie, fotografie, streekdrachten, design en een leuke leerzame familietentoonstelling biedt het binnenmuseum voor ieder wat wils.

Jaar van het water

Water is onlosmakelijk verbonden met Nederland en is hét centrale onderwerp in het Zuiderzeemuseum in 2012. De dijkgraaf,een Urker visser en de woonarkbewoners vertellen je alles over hun ervaringen met water. Ga ook zelf aan de slag en ontdek de rol van water in Nederland. Vroeger, nu en in de toekomst. Weet je hoe de dijkgraaf de polder tegen overstromingen beschermt? Je kunt ter plekke de dijkgraaf helpen door voorzorgsmaatregelen te nemen. Ook kun je via Skype een verbinding maken met de Urker visser op zee. Ontdek hoe het tegenwoordig is om op het water te wonen en hoe het vorige eeuw was om aan een dijk te wonen.

Openingstijden

Het binnenmuseum is dagelijks open van 10.00–17.00 uur (m.u.v. 1-1 en 25-12).
Het buitenmuseum is dagelijks open van 31 maart t/m 28 oktober 2012 van 10:00-17:00 uur.

Eigenschappen

KindvriendelijkKindvriendelijk
Groepen toegestaanGroepen toegestaan

Eropuit In Eigen Land prijs 2011-2012

Vindt u dit de leukste of beste activiteit? Stem dan nu op deze activiteit en maak kans op leuke prijzen.
Wie weet krijgt deze activiteit dankzij u de Eropuit In Eigen Land prijs 2011-2012!


Contactgegevens

Wierdijk 12-22
1601 LA Enkhuizen




sitemap  disclaimer   gebruiker aanmelden